fbpx
Jak przygotować się do sesji w domu?
jak-przygotować-się-do-sesji-w-domu

Nie wiesz jak się przygotować się do sesji w domu?

Czeka Cię to wielkie wydarzenie,a wciąż nie wiesz czego się spodziewać?

Mam dobrą wiadomość! Spędź ten czas z rodziną najlepiej jak potrafisz, bądźcie dla siebie, a ja zajmę się resztą! 

Musisz wiedzieć, że sesje w moim portfolio są przede wszystkim niepozowane. To naturalne fotografie, dlatego odrzuć myśl o tym, że nie umiesz pozować 🙂 Nikt, poza zawodowymi modelami dobrze nie umie! 🙂 W związku z tym to ja podążam za Wami- takimi jakimi jesteście na co dzień. To wszystko zadzieje się w przyjemnym czasie – w trakcie Waszych zabaw z dzieckiem, przytulania, czy gdzieś pomiędzy naszymi rozmowami 🙂

Chcesz poznać więcej podpowiedzi jak przygotować się do sesji rodzinnej lifestyle?
Spójrz poniżej 🙂

naturalna-fotografia-rodzinna

Tych kilka punktów pomoże Ci lepiej zrozumieć filozofię mojej pracy z dziećmi i sprawi, że sesja rodzinna przebiegnie szybko, swobodnie i z pięknym efektem końcowym. Jak zatem przygotować się do sesji, aby było pięknie i naturalnie?

 

01. Unikaj stwierdzeń „Pani fotograf”

 

Przede wszystkim powiedz swojemu dziecku przed sesją, że przyjdzie “ciocia z aparatem” na wspólną zabawę. Unikaj stwierdzeń “Pani fotograf”, ponieważ może to wzbudzić poczucie powagi, czy zawstydzenie. W związku z tym dzieci mogą do mnie mówić także po imieniu, jestem na to otwarta i bardzo to lubię. Często maluchy są bardzo bezpośrednie, dlatego nie hamuj ich dobrej energii 🙂

Jeśli Twój skarb jest jeszcze na tyle mały, że nie zrozumie, jak ważne to dla Ciebie wydarzenie, pamiętaj, że nie będzie na zawołanie współpracował (ba, nawet tego nie chcę!:). Dlatego mając takiego trzy-czterolatka u boku najlepiej nie wzbudzaj wrażenia, że to będzie jakieś specjalne wydarzenie. Dzieci bezbłędnie wyczuwają emocje nas, dorosłych.

Podpowiedź, jak przygotować się do sesji: im bardziej będziecie swobodni, naturalni, tym sprawniej powstanie emocjonalny materiał zdjęciowy o Was i Waszych rodzinnych chwilach.

Możesz oczywiście wspomnieć, że ciocia będzie robić zdjęcia, chociaż nie przykładaj do tego zbyt dużej wagi. Ponadto nie podkreślaj, że się stresujesz. Dzieci mogą przejąć Twoje emocje.

02. Zastanów się, w co lubi bawić się Twoje dziecko

Zastanów się, w co lubi bawić się Twoje dziecko (bez zabawek), czym możesz je rozśmieszyć lub zaciekawić. Budowanie sesji fotograficznej na prawdziwych, spontanicznych i pięknych momentach to klucz do naturalnych, emocjonalnych ujęć. Tak właśnie powstają zdjęcia w moim portfolio. A te najbardziej udane z pewnością bazują głównie na zaangażowaniu. Dlatego tak bardzo potrzebuję Waszej współpracy. Możecie poczytać ulubioną książeczkę, pobawić się w podnoszenia, skakanie po łóżku, samoloty w powietrzu lub wszystko inne, co lubicie robić w wolnym czasie. Chociaż t co działa najlepiej, to po prostu oddanie się chwili i brak planu! Nie wie nikt co się wydarzy i to jest właśnie najpiękniejsze! W związku z tym moja złota rada: podążajmy na sesji za dzieckiem! To podstawa udanej sesji, dlatego oddajcie się chwili i bądźcie ze sobą na 100%!

03. Przygotuj spójne kolorem ubrania dla całej rodziny

Zadbaj o stonowane, delikatne wzory. Kwiaty, kratka, kropki, paski – to wszystko jest jak najbardziej na TAK, ale z umiarem 🙂 W sesjach domowych lubię jasne ubrania, ponieważ dodają jeszcze więcej światła i blasku. Ciemne ubrania zlewają się i zaciemniają fotografię. Unikaj neonowych kolorów i dużych napisów, emblematów. Pięknie wyglądają swetry, kolory ziemi, pastele, biel i bose stopy 🙂

04. Pozwól dzieciom na odrobinę szaleństwa

Wspieraj ich pomysły podczas sesji i nie wymagaj, aby patrzyło cały czas w obiektyw. Wymuszony uśmiech nigdy nie będzie piękny (jak zdjęcia przedszkolne 🙂 dlatego uwierz mi na słowo – z pewnością sama wyłapię piękne spojrzenie i moment szczerego uśmiechu. Spraw, by Twoje dziecko czuło się dobrze – zadbaj by było najedzone i w miarę możliwości wyspane 🙂

05. Podążajmy za dzieckiem

Rzadko jest tak, że podczas sesji wykonuję zdjęcia bez przerwy. Pamiętaj o tym, że gdy maluch płacze, chce się przytulić, zrobić coś zupełnie po swojemu – jest na to przestrzeń i to nie zaburzy to efektu końcowego. Chociaż wszyscy dobrze wiemy, że humoru dziecka nie da się zaplanować, to na tych złych emocjach nie da się niczego zbudować. Zdabaj zatem o wyciszenie i uspokojenie. Sesje z dziećmi często są przerywane, aby dzieci mogły odetchnąć, zrealizować swoje potrzeby i to jest całkowicie naturalne. Gdy maluch potrzebuje przerwy, by się położyć, przytulić – oczywiście jest na to przestrzeń! Potrzebuje poczytać? Fantastycznie! Dajmy im maksymalną ilość uwagi, szacunku i swobody. Wtedy właśnie ukradkiem powstają najpiękniejsze ujęcia! Takie, do których najchętniej sięgacie, bo są w pełni autentyczne.

06. Pokaż mi zdjęcie, które Ci się spodobało

Jeśli jakiś kadr szczególnie Ci wpadł w oko – śmiało pokaż.Chociaż pamiętaj o tym, że nie odwzorowywuję w 100% innych zdjęć. Skupiam się na tym, aby złapać to co najpiękniejsze w Was samych i w zastanej chwili.

07. Zaufanie to podstawa

Zaufajcie mi, ponieważ odwiedziłam już setki rodzin na sesjach domowych i nie powtarzałam nigdy żadnej sesji:)  Podczas gdy masz poczucie, że dzieje się chaos i na pewno nie ma żadnego dobrego zdjęcia na karcie aparatu, to z pewnością jest zupełnie odwrotnie 🙂

Mam nadzieję, że tych kilka podpowiedzi rozjaśniło Ci zagowstkę, jak się przygotować do sesji z Twoimi najbliższymi.

Ze mną to z pewnością dużo prostsze, niż myślisz 🙂

Na zakończenie, dobra rada: nastaw się na wspólny rodzinny czas! Bez wątpienia, jeśli Twój maluch będzie miał Twoją uwagę i Twoje wsparcie, to wszystko się uda! Sama się przekonasz!

Jeśli chcesz poznać moją ofertę, zapraszam Cię tutaj. 

Jestem przekonana, że razem stworzymy coś wyjątkowego!

Witaj!

Mam na imię Marika i tworzę rodzinne, subtelne fotografie. Łapię w kadrze to co ulotne i ważne. Miłość, więzi, czułość.

KATEGORIE:

NATURALNA FOTOGRAFIA

Poznaj kulisy moich sesji fotograficznych i dowiedz się jak pracuję.

FIRMA FOTOGRAFICZNA

Dowiedz się jak odnaleźć swoją własną drogę i zachować balans życiowy.

Z ŻYCIA WZIĘTE

Historie z życia fotografa, czyli co się dzieje w moim życiu kiedy nie robię zdjęć.

PODRÓŻE

Bez all inclusive i tylko własnymi ścieżkami. Pokażę Ci jak to zrobić!

Ebook „13 błędów na mojej drodze fotograficznej”

Newsletter

Świeże informacje, nowości w sklepie, specjalne zniżki, merytoryczne artykuły! Bez spamu! Zapisując się do newslettera otrzymasz najważniejszy wg mnie rozdział e-booka „13 błędów” o predyspozycjach temperamentu, które często zaniedbujemy. Dodatkowo zyskasz zniżkę 10% na pierwsze zakupy w moim sklepie.

.

Może zainteresuje Cię również:

Treści na stronie są chronione prawem autorskim -
jeśli są tu informacje, których z jakiegoś powodu potrzebujesz, napisz do mnie.

    

Copyright 2014-2023 Marika Wrońska. Designed with love by SHABLON.