fbpx

Wielopokoleniowa sesja rodzinna, Korfu

Nieczęsto fotografuję swoją rodzinę w komplecie i to w takich okolicznościach, jak greckie wakacje. Ten wpis to początek podróżniczych inspiracji oraz wskazówka dotycząca ubrania się na sesję zdjęciową, zwłaszcza gdy fotografowanych jest kilka osób. Zobaczcie, jak udała się sesja wielopokoleniowa mojej rodziny podczas wizyty na Korfu.

Kliknij w miniaturkę, by zobaczyć zdjęcie w powiększeniu:

Zobacz więcej

Ta wielopokoleniowa sesja to zdjęcia moich rodziców, dzieci, ale także kadry mojego brata z rodziną- Piotr Ambroziak jest także fotografem i jak się domyślacie, nieczęsto staje przed obiektywem ze swoimi dziewczynami.

Wakacje spędziliśmy na greckiej wyspie Korfu. Na jej temat na pewno napiszę więcej w późniejszym czasie. Przed ostatniego dnia zaplanowaliśmy sesję zdjęciową dla całej rodziny, podczas której fotografowałam moich rodziców z wnukami, mojego brata  z jego rodziną, a mój brat odwdzięczał się tym samym dla mnie. Dzięki temu mamy fantastyczną pamiątkę i wielopokoleniowe kadry.

Zobaczcie jak skompletowaliśmy ubiór na sesję. Stylizacja opierała się przede wszystkim na bieli, drugim przewodnim kolorem był błękit. Co ciekawe, nie planowaliśmy tych ubrań przed wylotem, więc uważam, że wyszło nam to rewelacyjnie. To co jest kluczowe w udanej fotografii to koncepcja ubrań dla wszystkich. Według mnie max 3 kolory dla tak dużej grupy to wystarczająco dużo. Zdjęcia są spójne, a kolory nie odrywają uwagi od tego co najważniejsze. Kolorem trzecim, który tutaj się wybija i kontrastuje, a powstał naturalnie jest pomarańczowy. Tak barwiło światło zachodzącego słońca. W ubiorze pojawia się też beż i szarość spodni, ale sami zobaczcie, że te kolory nikną. To magia stonowanych barw! Gdybyśmy wybrali inny kolor zamiast niebieskiego albo dodali do tego jeszcze różowy-  byłoby zdecydowanie za dużo barw, a zwłaszcza przesadnie kolorowo zrobiłoby się dodając pomarańcz , jaki malowało światło.

Klienci często obawiają się bieli, że „za biało”, „za nudno”. Sami oceńcie, co z tym białym! Wg mnie biały rozświetla, nie odwraca uwagi i daje lekkość zdjęciom. Jestem zdecydowaną fanką bieli i jasnych barw. Polecam ten kolor ubrań zwłaszcza wtedy, gdy nie wiesz w co się ubrać. Biel łatwo przełamać praktycznie każdym kolorem.
W części FAQ na stronie głównej znajdziesz szczegółowe porady odnośnie garderoby.

Treści na stronie są chronione prawem autorskim -
jeśli są tu informacje, których z jakiegoś powodu potrzebujesz, napisz do mnie.

    

Copyright 2014-2023 Marika Wrońska. Designed with love by SHABLON.