fbpx

Jak wygląją moje warsztaty fotografii rodzinnej?

Na rynku sporo jest różnych warsztatów, ale te z fotografii rodzinnej lifestyle dopiero raczkują. Nie wiesz czego się spodziewać i jesteś ciekaw jak taki dzień wygląda? Naucz się ze mną łapać takie emocje, takie jak te! Dowiedz się więcej i zobacz jedną z sesji, jaką wykonałam podczas warsztatów w październiku w Warszawie. 

Kliknij w miniaturkę, by zobaczyć zdjęcie w powiększeniu:

Zobacz więcej

 Czułość, miłość, więź. To moje wartości, jakie chcę zatrzymać na fotografii. A jakie są Twoje? Wychodzę z założenia, że fotografując powinniśmy czuć wewnętrzną misję i dać z siebie 100% zaangażowania, obierając tym samym odpowiedni kierunek. W związku z tym, zanim zaczniesz myśleć o zarobkowej fotografii, poszukaj swoich naczelnych wartości, które chcesz przez nią pokazać.

Jak wygląda dzień warsztatów ?

To na czym mi najbardziej zależy to luźna, wspierająca atmosfera, dlatego możesz mieć pewność, że nie otrzymasz krytyki, a motywujące wskazówki do dalszej pracy.

Początek warsztatów to przybliżenie Was do mojego świata fotografii. Przede wszystkim opowiem o tym czym jest dla mnie sesja rodzinna. To co tworzę, nazywam roboczo naturalną fotografią pełną bliskości. Przybliżę Was do tego, jak wygląda sesja, jak buduję relację z Klientami jeszcze w trakcie wymiany maili. Opowiem o przygotowaniu Klienta do sesji, a także o tym, jak przebiega ona w domu podczas zdjęć. Nie zabraknie także omówienia scenariuszy awaryjnych, gdy nie współpracuje dziecko lub inny członek rodziny 😉 😉 Wszystko po to, abyście mogli jak najmocniej wczuć się w sesję, którą wspólnie lada chwila przeprowadzimy. Forma warsztatów jest luźna, zatem zawsze jest miejsce na pytania i wątpliwości, dlatego zadaj je koniecznie przed sesją, aby mieć jak najwięcej spokoju ducha podczas fotografowania.

Następnie wybieramy się na sesję do umówionej przeze mnie rodziny. Staram się, aby miejsce zdjęć nie było odległe. Chcę żebyście zobaczyli jak pracuję, jak rozmawiam z Klientami, co mówię do dzieci, jak się ustawiam i jak tworzę odpowiednią atmosferę. Pamiętajcie, że nie są to naturalne warunki sesji- uczestników jest więcej, więc może to działać krępująco. Podczas sesji czas fotografujecie, ponieważ lifestyle nie ma planu i zawsze może wydarzyć się coś niespodziewanego.

Zdjęcia powstałe podczas sesji będziecie mogli wykorzystać do swojego portfolio i otrzymacie wspierającą informację zwrotną odnośnie wykonanych zdjęć. Poniżej dwa ujęcia przybliżające atmosferę warsztatów.

warsztaty-fotografii-rodzinnej-lifestyle

A co wydarzy się po sesji rodzinnej?

Emocje bez wątpienia nie opadną szybko. W tej atmosferze udamy się na obiad, rozmawiając na bieżąco o zaistniałej sesji. Po powrocie pokażę Wam na podstawie materiału stworzonego z Wami u Klientów, jak przykładowo edytuję zdjęcia, jakich narzędzi używam. Nie zabraknie też sposobów na szukanie swojego stylu poprzez postprodukcję. To bez wątpienia jeden z ważniejszych wyróżników fotografa na rynku. W dalszej części podzielę się z Wami moją drogą szlifowania marki osobistej, jak dochodziłam do swoich cen, opowiem także o stronie www i narzędziach do tworzenia SEO. Wszystko po to, by pokazać Wam, że praca fotografa to nie tylko aspekt artystyczny, ale także prowadzenie firmy i przedsiębiorcze myślenie. Na koniec nie zabraknie również bardzo ważnego tematu marketingu i mediów społecznościowych, dlatego przygotuj wcześniej swoje pytania i wątpliwości. 

DLA kogo są warsztaty?

Warsztaty grupowe przewidziane są dla osób, które potrafią obsługiwać swój aparat fotograficzny. Dlatego w opisie kursu opisałam, że warsztaty skierowane są dla zaawansowanych amatorów i fotografów- główny wyznacznik to właśnie obsługa sprzętu. W przeciwnym razie zapraszam na warsztaty indywidualne, gdzie pomogę zapoznać Cię z tajnikami sprzętu fotograficznego.

Co zabrać ?

Zabierz ze sobą swój aparat z używanymi obiektywami -najlepiej coś szerszego. Podczas sesji domowej korzystam z obiektywów 35 mm 1,4 i 50mm 1,2.  Nie ma potrzeby zabierania ze sobą laptopa, ponieważ edycja zdjęć odbywa się po zakończeniu warsztatów we własnym zakresie. Można natomiast liczyć na ocenę zdjęć i pomoc w pojawiających się dylematach, dlatego prześlij później zdjęcia. 

A po warsztatach…

Oprócz informacji zwrotnej odnośnie przygotowanych zdjęć, dostaniesz dostęp do zamkniętej grupy powarsztatowej, gdzie śmiało można zadawać pytania i otrzymać wsparcie od kolegów po fachu:) Ponadto cyklicznie organizuję spotkania dla moich warsztatowiczów na kawie 🙂 Niewątpliwie, w naszym artystycznym biznesie ważne są relacje i wzajemne wsparcie, dlatego wychodzę Wam na przeciw 🙂 Zatem jeśli brakuje Ci znajomości w kręgu fotografów, pamiętaj, że pomogę Ci przełamać ten problem i poznasz wiele osób, na podobnym etapie drogi fotograficznej.

Treści na stronie są chronione prawem autorskim -
jeśli są tu informacje, których z jakiegoś powodu potrzebujesz, napisz do mnie.

    

Copyright 2014-2023 Marika Wrońska. Designed with love by SHABLON.