fbpx

Jak przygotować się do sesji noworodkowej w domu?

Pierwsze dni życia razem to idealny czas, który warto zatrzymać na fotografii rodzinnej. Tyle pięknych emocji, tworząca się więź i fala miłości. Jak się przygotować do sesji noworodkowej w Waszym domu? Zainspiruj się zdjęciami z sesji Gabrysia oraz przeczytaj wskazówki poniżej.

 

Kliknij w miniaturkę, by zobaczyć zdjęcie w powiększeniu:

Zobacz więcej

Nie w obiektyw, a w siebie nawzajem

Najważniejsza zasada na moich sesjach rodzinnych – zapomnijcie o aparacie i nie patrzcie w obiektyw, a na siebie nawzajem. Wiem, że łatwo to powiedzieć, ale dążę do tego, by zatrzymać spojrzenia, gesty, uśmiechy, które są w pełni naturalne i spontaniczne. Podczas naszego spotkania zrobię dużo zdjęć, właśnie dlatego, by wyłapać to wszystko, co dzieje się w tzw. „międzyczasie”. Dlatego nastawcie się przede wszystkim na wspólny czas, przytulanie, noszenie maluszka, głaskanie go, całowanie. Tak właśnie przebiegają moje sesje noworodkowe lifestyle w domu. Podczas naszego spotkania będziemy dużo rozmawiać o wszystkim, na pewno najwięcej o macierzyństwie, a nie sztywno pozować. Nim się obejrzycie, powstaną te wszystkie piękne zdjęcia.

Czas dla dziecka

Mój pobyt u Was z aparatem to czas dla Waszego dziecka, zatem dostosowujemy się w pełni do jego potrzeb. To jest właśnie największy atut sesji noworodkowej w domu. Jeśli maluszek chce być nakarmiony, noszony, czy trzeba zmienić pieluszkę – na to wszystko jest przestrzeń i w domu czujecie się najswobodniej. Elastyczne podejście pozwoli nam wyczekać idealny moment na zdjęcie. Wasze najszczersze przytulenie to scenariusz najpiękniejszego kadru.

Nie bójcie się, że nie potraficie pozować, ponieważ wykorzystuję swoje doświadczenie i wiem, kiedy nacisnąć spust migawki, by zatrzymać naturalne, pełne emocji zdjęcia. Dlatego oddajcie się chwili i bądźcie ze sobą, ciesząc z tych niepowtarzalnych chwil. Właśnie wtedy wyjdą najpiękniejsze ujęcia o Waszych pierwszych wspólnych momentach razem. Sesja noworodkowa w domu to zapis historii. Waszego „tu i teraz”, a w rezultacie efekt sesji będzie kiedyś wspaniałym wspomnieniem, jak wyglądał Wasz ówczesny świat.

Trudne momenty podczas sesji

Nierzadko się zdarza, że noworodki płaczą na sesji to nic nadzwyczajnego i nie ma powodu do zdenerwowania. Najważniejsze to zachować spokój, ponieważ daje to ukojenie maleństwu. Nie przejmujcie się, choć wiem, że w Waszej wyobraźni sesja miała przebiegać inaczej. Zaufajcie mojemu doświadczeniu- nie raz wychodziłam z sesji, podczas której noworodek większość czasu płakał, z ogromem pięknych i spokojnych kadrów. Trzeba tylko cierpliwości , by wyczekać odpowiedni moment, a najważniejszy jest Wasz spokój, cierpliwość, wyrozumiałość i miłość dla maluszka. To co jest olbrzymim plusem, to fakt, że sesja odbywa się w domu. Jestem pewna, że w takich warunkach czujecie się najswobodniej i szybciej ukoicie maleństwo niż w miejscu Wam zupełnie obcym.

Co musisz wiedzieć przed sesją?

Jak przygotować się do sesji noworodkowej, aby efekt był najlepszy?

Do sesji w domu nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Warto jednak zadbać o łóżko w sypialni, by było nakryte jednolitą kapą, kocem lub możesz zostawić samo prześcieradło (białe lub szare). Pochowaj w salonie i sypialni w okolicy kanapy/łóżka kable, ładowarki i piloty oraz wszystkie inne przedmioty codziennego użytku. Oczywiście pomogę Wam, gdy przyjadę na zdjęcia. Wybierzemy też przestrzeń z najlepszym światłem i najkorzystniejszym tłem dla zdjęć. Jeśli nie macie sypialni, wykonamy zdjęcia w salonie lub pokoju dziecięcym. Będzie pięknie!

To co ma wpływ na efekt końcowy, to Wasze ubrania. Dlatego wybierzcie te które lubicie, a które zarazem są ponadczasowe. Dobrze sprawdzają się jasne barwy, jednolite ubrania lub w delikatny wzór. Wybierz coś w czym czujesz się po porodzie komfortowo. Może być sukienka, jasna koszula, tshirt i dżinsy.
Koniecznie pozostawcie bose stopy – skarpetki i kapcie psują urok zdjęcia.
Dla maluszka dobrze sprawdzi się body i gołe nóżki, kocyk dziergany lub w ładne, niekrzykliwe wzory.

UNIKAMY NEONOWYCH KOLORÓW, pstrokatych wzorów i nadruków na bluzkach, które odwracają tylko uwagę od tego co najważniejsze – czyli Was 🙂

 

Zajrzyj również tutaj: https://marikawronska.pl/domowa-sesja-noworodkowa/ jeśli nie jesteś jeszcze przekonana, czy sesja w domu to dobry pomysł. Na pewno znajdziesz tam odpowiedź na swoje wątpliwości. Na sesję dojeżdżam w Warszawie i okolicach.

Jeśli chcesz zdobyć trochę inspiracji na temat doboru ubrań do sesji, śmiało zajrzyj na mój instagram lub poszperaj na pinterest.

Sesja noworodkowa, Sesja ciążowa, Sesja noworodkowa domowa Warszawa, Naturalna fotografia lifestyle, Sesja rodzinna lifestyle, Sesja noworodkowa w domu

Treści na stronie są chronione prawem autorskim -
jeśli są tu informacje, których z jakiegoś powodu potrzebujesz, napisz do mnie.

    

Copyright 2014-2023 Marika Wrońska. Designed with love by SHABLON.