You cannot copy content of this page

Wskazówki przed sesją noworodkową lifestyle

Pierwsze dni życia razem to idealny czas, który warto zatrzymać na fotografii rodzinnej. Tyle pięknych emocji, tworząca się więź i fala miłości. Jak się przygotować do sesji noworodkowej w Waszym domu? Zainspiruj się zdjęciami z sesji Gabrysia oraz przeczytaj wskazówki poniżej.

 

Kliknij w miniaturkę, by zobaczyć zdjęcie w powiększeniu:

Zobacz więcej

Nie w obiektyw, a w siebie nawzajem

Najważniejsza zasada na moich sesjach domowych lifestyle – zapomnijcie o aparacie i nie patrzcie w obiektyw, a na siebie nawzajem. Wiem, że łatwo to powiedzieć, ale dążę do tego, by zatrzymać spojrzenia, gesty, uśmiechy, które są w pełni naturalne i spontaniczne. Podczas sesji robię dużo zdjęć, właśnie dlatego, by wyłapać to wszystko, co dzieje się w tzw. „międzyczasie”. Dlatego nastawcie się przede wszystkim na wspólny czas, przytulanie, noszenie maluszka, głaskanie go, całowanie. Tak właśnie przebiegają moje sesje noworodkowe lifestyle. Podczas  zdjęć będziemy dużo rozmawiać o wszystkim, na pewno najwięcej o macierzyństwie, a nie sztywno pozować. Nim się obejrzycie, powstaną te wszystkie piękne zdjęcia.

Czas dla dziecka

Mój pobyt u Was z aparatem to czas dla Waszego dziecka. Dostosowujemy się w pełni do jego potrzeb. Jeśli maluszek chce być nakarmiony, noszony, czy trzeba zmienić pieluszkę – na to wszystko jest przestrzeń. Elastyczne podejście pozwoli nam wyczekać idealny moment na zdjęcie. Wasze najszczersze przytulenie to scenariusz najpiękniejszego kadru. Nie bójcie się, że nie potraficie pozować- wykorzystuję swoje doświadczenie i wiem, kiedy nacisnąć spust migawki, by zatrzymać naturalne, pełne emocji zdjęcia. Dlatego oddajcie się tylko chwili i bądźcie ze sobą, ciesząc z tych niepowtarzalnych chwil. Wtedy wyjdą najpiękniejsze ujęcia o Waszych pierwszych wspólnych chwilach.

Trudne momenty podczas sesji

Nierzadko się zdarza, że noworodki płaczą na sesji- to nic nadzwyczajnego i nie ma powodu do zdenerwowania. Najważniejsze to zachować spokój, ponieważ daje to ukojenie maleństwu. Zaufajcie też mojemu doświadczeniu- nie raz wychodziłam z sesji, podczas której noworodek większość czasu płakał, z ogromem pięknych i spokojnych kadrów. Trzeba tylko cierpliwości , by wyczekać odpowiedni moment, a najważniejszy jest Wasz spokój, cierpliwość i miłość dla maluszka. To co jest olbrzymim plusem, to fakt, że sesja odbywa się w domu. Jestem pewna, że w takich warunkach czujecie się najswobodniej i szybciej ukoicie maleństwo.

Jak przygotować się do sesji?

Do sesji w domu nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Warto zadbać o łóżko w sypialni, by było nakryte jednolitą kapą, kocem lub możesz zostawić samo prześcieradło (białe lub szare). Pochowaj w salonie i sypialni w okolicy kanapy/łóżka kable, ładowarki i piloty oraz wszystkie inne przedmioty codziennego użytku. Oczywiście pomogę Wam, gdy przyjadę na zdjęcia. Wybierzemy też przestrzeń z najlepszym światłem i najkorzystniejszym tłem dla zdjęć.

Wybierzcie ponadczasowe ubrania – dobrze sprawdzają się jasne barwy, jednolite ubrania lub w delikatny wzór. Wybierz coś w czym czujesz się po porodzie komfortowo. Może być sukienka, jasna koszula i dżinsy.
Koniecznie pozostawcie bose stopy – skarpetki i kapcie psują urok zdjęcia.
Dla maluszka dobrze sprawdzi się body i gołe nóżki, kocyk dziergany lub w ładne, niekrzykliwe wzory. UNIKAMY NEONOWYCH KOLORÓW, pstrokatych wzorów, ostrych barw, które odwracają tylko uwagę od tego co najważniejsze- czyli Was 🙂

Zajrzyj również tutaj: http://marikawronska.pl/domowa-sesja-noworodkowa/, jeśli nie jesteś jeszcze przekonana, czy sesja w domu to dobry pomysł. Na pewno znajdziesz tam odpowiedź na swoje wątpliwości. Na sesję dojeżdżam w Warszawie i okolicach.

    

Copyright 2019 Marika Wrońska. Designed with love by SHABLON.